Av.İnşaat Mühendisi Emrah Burak Çavuşoğlu

Misyonumuz

Artık mühendislik mesleğini icra etmiyoruz. Ama önümüze gelen hukuki problemlerin esası inşaat tekniğine dayanıyorsa, mesleki tecrübe ve yeteneklerimizi sonuna kadar kullanıyoruz. Örneğin Hukuki konu söz konusu binanın sağlam olup olmadığı ise statik hesaplamasını bizzat yaparak kontrol ediyor ve işimize bilirkişi raporlarında şansa bırakmıyoruz.

Vizyonumuz

Ülkemizde yaşanan İnşaat Hukuku problemlerine emsal kararlar niteliğinde maksimum çözümler üretmeye çalışmak. Konuyu İnşaat Mesleğinde olabildiğince açıklamak ve hukuki alanda çözüme kavuşturmak. En nihayetinde İnşaat Hukuki denilince ülke çapında akla gelen ilk 10 isim arasında olmak.

Hakkımızda

Liseyi Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nde okudu. Kültür Üniversitesi İngilizce İnşaat Mühendisliği’nden tam burslu olarak mezun oldu. Babasının da İnşaat Mühendisi ve Müteahhit olması sebebiyle firmanın başına geçti.

Bu süreçte Bina Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı oldu. İnşaat sektörünün yanı sıra farklı alanlarda da ticaretle uğraştı. Babasının ve firmasının süre gelen davalarına vakıf oldu. Muhatap olduğu davalar ve karşılaştığı Hukuki engeller nedeniyle Hukuk okumaya karar verdi ve Hukuk fakültesini bitirdi.

Avukatlık stajını tamamladı ve ruhsatını aldı. Staj boyunca kendisini özellikle İnşaat Hukuku alanında kendini geliştirdi. Staj yaptığı büroda, bir müddet bağlı avukat olarak çalıştıktan sonra Beşiktaş Selenium Plaza’da kendi bürosunu açtı. Mesleki ve sektörel tecrübesi gereği özellikle İnşaat ve Gayrimenkul davalarında uzmanlaşmıştır. Bunun yanı sıra incelediğiniz web sitesinin bizzat tasarımcı ve yapımcısıdır. Dolayısıyla Bilişim Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile de yakından ilgilenmektedir.